açık hava reklam makinesinin denetimi

September 6, 2021

hakkında en son şirket haberleri açık hava reklam makinesinin denetimi

Şu anda, açık hava reklam makinesinin denetimi esas olarak üç bölüme ayrılmıştır: kasa, dış mekan LCD yüksek parlaklığa sahip LCD ekran ve yazılım.Spesifik muayene süreci aşağıdaki gibidir:

1. Şasi montaj süreci;

1. Dış reklam oyuncusunun ilk gördüğü şey kasadır ve ürün dış mekana yerleştirilir, bu nedenle IP65 genel bir uluslararası standarttır.Genel olarak, kaynaklı kabuğun iç tarafındaki cam yapıştırıcının tek tip olup olmadığını ve dış kaynak dikişinde sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

2. Montaj braketini, somunun çerçeveye sıkıca takılı olup olmadığını kontrol edin ve sabit bir yerleştirme için onu çekmek için montaj deliğini karşılaştırın.

3. Dış reklam makinesinin kasasını karşılaştırın, somunu sabitleyin ve vida deliği ile cam yapıştırıcısı arasındaki boşluğu dikkatlice kontrol edin.Ayrılma veya su girişi varsa, su geçirmez yapıştırıcıyı sağlam hale getirmek için lütfen deliği mümkün olan en kısa sürede sökün.

4. Tüm makinenin yüzeyini temizleyin ve camın içinde toz olup olmadığını kontrol edin.Sıkılmış ve düzleştirilmiş olup olmadığını görmek için camın içine dokunun.Pürüzsüzleştirmek için yerçekimini kullanın ve kabarcık veya kabarcık olup olmadığını görün.Varsa, niteliksiz olacaktır.

5. Açıkhava reklam makinesinin kapı çerçevesini açın ve tek elle kapı panelini kapatmaya çalışın.Kapı paneli baskı şeridine dokunursa, kapı zorla kapatılamaz, bu da açık hava reklam makinesi kapı çerçevesinin tasarımının hırsızlık önleme standardını karşılamadığını gösterir.Biri kapı panelinin yapısı iyi değil, diğeri ise kilit aksamındaki sorun.

6. Makinenin çalışma sesine bakın ve gövde üzerindeki yalıtım yününün makineyi yalıtıp yalıtamayacağını görün.Klima gürültülü ise, yalıtım yünü hiç yansımayacaktır.İlk olarak, klimanın ısı yayma yapısını düşünün.

2. Dış mekan LCD yüksek parlaklıkta LCD ekran denetim standartları;

1. Normal silmeye göre, camın etrafında su damlaları olup olmadığını görmek için camı tozsuz bir bezle kaplayın.Cam bulursanız ve vida deliklerinde su damlacıkları varsa, lütfen cam tutkalı ile doldurun.

2. Camın içi ile LCD ekran arasındaki mesafeyi ölçmek için bir kumpas kullanın.Lastik şerit 1 mm'yi aşarsa, lütfen hava soğutmalı yapı tasarımına dikkat edin.

3. LCD ekranın iç panelinin temiz olup olmadığını ve LCD ekranın yüzeyinin toz ve leke içermediğinin garanti edilip edilmediğini kontrol edin.

4. LCD ekranın düzgün yerleştirilip yerleştirilmediğini görmek için LCD paneli ve destek çerçevesini arka ışıkta belirtilen yöne göre dikkatlice izleyin.

5. Fanı, ısı yalıtım pamuğu ve koruyucu ağı kontrol edin.

6. Sürücü kartı, dekoder kartı, kablolama terminali, güç kaynağı vb. gibi sürücü bileşenlerini kontrol edin ve "Elektronik Yapılandırma Tablosu" standardına göre analiz edin.

3. Özelleştirilmiş açık hava reklam makinesinin yazılım hata ayıklaması.

Özelleştirilmiş bir dış mekan reklam makinesi ise, dış mekan reklam makinesinin yazılımında da hata ayıklamak gerekir.Örneğin: elektronik gazete okuma yazılımı, otoyol geçiş ücreti göstergesi veya ağ uzaktan kumandası, bunlar özelleştirilmiş açık hava reklam makinelerinin işlevsel gereksinimleridir.Konvansiyonel ayrılmış VGI ve HIMD arayüzlerine sahip açık hava reklam makinelerinin kabul standartlarından farklıdır.WIFI ve 4G/5G anten sinyallerinin alımı için daha yüksek gereksinimleri vardır.